LuxTrawka – Trawa w rolkach i Automatyczne nawadnianie ogrodów

Trawa w rolkach

Głównym celem firmy jest wychodzenie na przeciw oczekiwaniom klienta. Oprócz montażu trawy w rolkach, firma oferuje kompleksowe usługi przygotowania gruntu.

Zastosowanie trawy w rolce

Trawa w rolkach polecana jest w szczególności dla terenów nierównych, stromych. Przy zastosowaniu zwykłej trawy istnieje duża możliwość wypłukania nasion przez deszcz lub zjedzenia ich przez ptaki. W przypadku trawy w rolkach efekt pięknej, bujnej trawy jest od razu uzyskiwany, natomiast przy użyciu zwykłych nasion może w ogóle nie nastąpić.

Podłoże pod trawę w rolce

Zanim zostanie położona trawa w rolkach w Państwa ogrodach należy najpierw przygotować odpowiednio podłoże. Przede wszystkim należy usunąć chwasty, drobne kamienie, ewentualnie położyć siatkę na krety (jeśli występuje taki problem). Następnym etapem jest wyrównanie terenu oraz jego wygrabienie, aby korzenie mogły bez problemu zakorzenić się w gruncie.

Opis montażu trawy w rolce

Trawa w rolka jest nowoczesnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim, eleganckim trawniku. Jedną z zalet trawy w rolce jest m.in. jej szybki montaż. Rozłożenie trawy w rolce trwa zazwyczaj jeden dzień, ale nie można jej udeptywać ani kosić przez kilka następnych tygodni (ze względu na wymóg ukorzenienia trawy w gruncie). Natomiast wzrost zwykłej trawy trwa o wiele dłużej (nawet do kilku miesięcy). Okres zakładania trawy w rolce jest wydłużony o około 3 tygodnie w porównaniu do zwykłej trawy.

Jak położyć trawę w rolce

Po przygotowaniu gruntu można rozłożyć trawę. Należy pamiętać, aby zrobić to dość szybko po jej odbiorze. Trawę powinno położyć się w miejscach, gdzie będzie ona rozwijana. Podczas rozwijania rolki powinny się ze sobą stykać, ale nie nachodzić na siebie. Ważną uwagą przy rozkładaniu trawy jest zabezpieczenie nierównych terenów przed ich osuwaniem. Kolejnym istotnym czynnikiem po rozłożeniu trawy jest jej nawodnienie.

Korzyści posiadania trawy z rolki

– Szybki, elegancki trawnik,

– Gęsta trawa od razu,

– Idealna do nierównych terenów,

– Trawę można rozkładać aż do pierwszych przymrozków,

– Brak działania sił przyrody na gęstość trawy (wypłukiwanie nasion przez deszcz, wydziobywanie nasion przez ptaki),

– Łatwy montaż;